Neden CANAPA Ürünlerini Tercih Etmelisiniz?

40 yılı aşkın sektör tecrübesi ile beraber 2005 yılında faaliyete başlayan Canapa Kağıt Teknolojileri, bugün dünya çapındaki en büyük dört kağıt üreticisinden biri olarak yurtiçi ve yurtdışı pazarda konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Tekstil sektöründe süblimasyon baskı yapan üreticilere yönelik kaplamalı transfer kağıdı üretimi yapan firmanın sektöre sunduğu en büyük avantaj ise mürekkep tüketimini en aza indirerek hem kaliteli hem de uzun vadede uygun maliyetli bir çözüm sunmak.

Peki, muadilleri arasında Canapa markasını güçlü ve ayrıcalıklı kılan özellikler neler?

  1. Kağıt sektöründeki geçmişi

Canapa Kağıt Teknolojileri’nin kuruluş hikayesi 1970’li yılların başına dayanıyor. Kağıt sektörünün bugüne kıyasla daha içine kapanık olduğu ve yurtdışı ile ilişkilerin zayıf olduğu yıllarda, Fehmi Yılmaz’ın matbaa ve ambalaj sektörünü iyi analiz ederek, dönemin tek kağıt üretim fabrikası olan SEKA’da edindiği tecrübeyle, kendi firmasını kurmak istemesiyle hikaye başlıyor. Öncelikli olarak, 1979 yılında Kocaeli’de yerel bir firma olarak sektöre adım atıp, kısa sürede yaptığı doğru yatırımlarla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Sakarya’da iki kağıt fabrikası kurarak sektörde adından söz ettirir hale geliyor. Bu süreçte firma birçok yeni kâğıt cinsini de sektöre kazandırıyor.

Sonraki dönemlerde, bugünkü firma ortakları Özer Yılmaz ve Özgür Yılmaz’ın eğitim hayatını neticelendirmesiyle, Canapa Kağıt Teknolojileri markası uluslararası arenada kendinden söz ettirir hale geliyor ve global bir firma olabilmek adına ciddi araştırmalar yapıp önemli yatırımlara başlıyor. Bu süreçte, ilk etapta dönemin ihtiyacı olan malzemeleri Amerika ve Avrupa’dan getirip yurtiçi piyasasına sunmaya başlayan firma, birçok uluslararası kâğıt üreticisi markanın Türkiye temsilciliğini yürütüyor. Bu bağlantılar, firmaya kağıt sektörünün dünyada gidişatını takip etmek adına büyük ipuçları vererek kağıt sektöründe bugün Türkiye’de hiçkimsenin sahip olmadığı bir know-how elde etmelerini sağlıyor.

  1. Deneyimli kadrosu ve Ar-Ge yatırımı

Canapa Kağıt Teknolojileri, ilk başta Ar-Ge sürecine başlarken neredeyse 15 ayrı fabrikada denemeler yaptırıyor. Kullandığı formülasyonlar için birçok deneme yaptırıp, istenilen sonucu alana kadar devam eden firma, bu sonuca ulaşana kadar neredeyse 150 ton civarında kağıdı çöpe atıyor. Kaldı ki, kağıt üretimi tüm bu Ar-Ge aşamasının sadece bir kısmı; özel kaplama formülasyonları için de firma en yeni teknolojiler ile donatılmış bir laboratuar kuruyor. Firma bugün deneyimli mühendislerden oluşan bir ekiple çalışmalara devam ediyor. Yakın zamanda süblimasyon boya üretimi için de ciddi bir üretim hattına yatırım yapan Canapa Kağıt Teknolojileri, süblimasyon baskı sektörünün lider üreticilerinden biri olma yolunda ilerliyor.

  1. Kurumsal işbirlikleri ve destekler

Canapa Kağıt Teknolojileri’nin en büyük referanslarından biri de TUBİTAK’ın kendilerine boya üretim desteği sunması. Türkiye’nin bilim ve araştırma projelerini destekleyerek yerel üretimin ve bilimsel gelişmenin önünü açan TUBİTAK, firmanın süblimasyon boya üretimi konusunda en büyük destekçilerinden biri.

Ayrıca, dünya çapında geniş format baskı ve kesim sistemlerinde lider markalardan biri olan MIMAKI de Canapa kaplamalı kağıtlarının makineleri ile uyumlu olduğunu ve yüksek kaliteli sonuçlar elde ettiklerini resmi olarak onayladı. Bu da Canapa’nın dünya çapında kabul gören ve önde gelen bir teknolojiye sahip üretimlerinin bir ispatı niteliğinde.

  1. Özel formülasyonlu kağıt üretimi ile mürekkep tasarrufu

Canapa’nın özel kağıt formülasyonu sayesinde, transfer baskıda yüksek kaliteli ve mürekkep tasarruflu sonuçlar elde ediliyor. Normal koşullarda ilaçsız herhangi bir kağıt üzerine baskı yaptığınızda, mürekkebin yüzde 50’sinden fazlası kağıtta kalırken, Canapa’nın özel formülü sayesinde mürekkebin yüzde 90’ının kumaşa aktarılmasını sağlanıyor. Normal koşullarda, kaplamasız bir kağıtla kumaşta ulaşmak istediğiniz sonuç için en az 8gr mürekkep kullanmak zorundasınız, ki bu miktar bile hiçbir şekilde iyi kaliteleri yakalamanızı sağlamaz. Canapa kaplamalı kağıtları kullanıldığında, aynı netice için 3 gr/m2’lik bir tüketim yeterli oluyor.

Ayrıca, transfer baskıda mürekkebin kuruması ve kağıdın o mürekkebi emmesi gerekir. Kağıt bu emilimi yapınca kumaşa transfer edilmez ve mürekkepte bir kayıp gerçekleşir. Canapa’nın formülü sayesinde, verimlilikten hiçbir kayıp olmuyor. Böylece, baskının kalitesi de yükseliyor.

  1. Farklı ebatlar ve çeşitler

Canapa Kağıt Teknolojileri, sektörün ihtiyaç duyduğu 1.60m ve 3.20 metre ebatlarında farklı özellikler sahip 18 ayrı ürün sunuyor. Bu rakam da, muadil kağıt üreticilerinin sunduğu kağıt çeşitliliğinden oldukça fazla. Canapa’nın sunduğu Shining STAR light, Shining STAR medium, Shining STAR regular, Shining STAR extra, Shining STAR extra L, Shining STAR Master, Shining STAR Tacky ve Genesys markaları altında farklı kalite, hız ve yüzey özelliklerine göre süblimasyon baskı üreticisinin ihtiyaç duyduğu tüm kağıt ürünleri mevcut.

  1. Renk yönetiminde kullanıcıya destek departmanı kapsamında ücretsiz profil desteği

Canapa Kağıt Teknolojileri, hiçbir kağıt firmasında olmayan renk yönetimi departmanına sahiptir ve müşterilere ücretsiz olarak profil desteği sağlamaktadır. Firmanın kağıtlarını kullanan baskı üreticilerinin baskıda optimum düzeydeki renkleri yakalayabilmesi için kendilerine destek veren firma, bu destek sayesinde müşterinin boya sarfiyatı minimum seviyeye çekerek boya kullanımında ciddi bir tasarruf elde etmesini sağlıyor.

  1. Stok gücü

Canapa Kağıt Teknolojileri, halihazırda müşterilerine sürekli ve sürdürülebilir ürün sağlamayı taahhüt eder. Bu sebeple İkitelli ve Hadımköy’deki depolarında yaklaşık 6 aylık hammadde stokunu hazır bulundurmaktadır.

  1. Sevkiyat hızı

Canapa Kağıt Teknolojileri aylık 8 milyon m2’lik üretim hacmiyle, ihracat ve iç piyasa siparişlerini çok kısa sürede müşterilerine ulaştırabilmektedir. Müşterilerinin en çok memnuniyetlerini dile getirdikleri konuların başına, Canapa’ya sipariş verdiklerinde aynı gün içerisinde veyahut en geç ertesi gün siparişlerini aldıkları ve işlerinin kesintiye uğramadan ürün temini elde etmeleri yönündedir.